Wentylator promieniowy

Prezentacja wentylatora promieniowego
Wentylatory promieniowe występują w szerokiej gamie modeli, m.in. modeli z silnikami o biegunach dzielonych i silnikami kondensatorowymi oraz modeli kasetonowych (montowanych w ścianie). Spiralne wentylatory promieniowe są najczęściej używane w okapach kuchennych a kasetonowe są używane w bojlerach naściennych. Te dwa typy wentylatorów mają dużą objętość powietrza wylotowego i szybkie rozpraszanie ciepła.

Cechy wentylatora promieniowego
  • Spiralny wentylator promieniowy został zaprojektowany z rozsądnym kątem wirnika według zasad mechaniki płynów. Podczas pracy nie występuje tarcie mechaniczne a linia łopat zmniejsza hałas do możliwie najniższego poziomu.
  • Zoptymalizowany wirnik redukuje siłę osiową do minimalnego stopnia i zwiększa wydajność wirnika. Po korekcje równowagi statycznej i dynamicznej, całe urządzenie pracuje gładko.

Zasada działania wentylatora promieniowego
W wentylatorze spiralnym rotację wirnika powoduje silnik; łopaty wirnika pompują powietrze do ruchu obrotowego, zwiększając jego energię; pod działaniem siły odśrodkowej powietrze jest pompowane dookoła i na zewnątrz wirnika a energia prędkości jest zmieniana w energię ciśnienia przez obudowę; po wyrzuceniu powietrza ciśnienie w wirniku jest niższe niż przy wlocie powietrza; przez różnicę ciśnień nowa porcja powietrza jest zasysana do wirnika a z drugiej strony bez przerwy wypływa wydechem.

Produktów związanych z
Opinii
Wysłać
Wysłać